Komaváry: Egy alapítvány (és a mögötte álló egyház) által finanszírozott propagandakiadvány árának nem hinném, hogy sok köze van a piaci viszonyok közt megjelenő képregények árképzéséhez.
Fritz: A képregényt mindig is előszeretettel használták propagandacélokra, mert nagyon alkalmas erre, csakúgy, mint a plakát, a karikatúra, továbbá némileg komolyabb anyagi háttér esetén a film és az animáció. Minél több a (minőségi) képregény, annál kisebb az ilyen jellegű kiadványok aránya az egészben, és így lényegesen kevésbé hat ki az ágazat egészének megítélésére. Konklúzió: tessék (nem propaganda) képregényt rajzolni! :)
2 megjegyzés:
Miért hatna ez a képregényesekre hátrányosan?
Itt egy hunyó van, a kis(?)egyház, aki vallási propagandát nyom az iskolába.
Az, hogy ezt képregényben teszik, csak azt jelenti, hogy a képregény egy hatékony, a fiatalság számára érdekes megjelenési forma.
(Amúgy meg: huszonöt forintból színes képregény? Vladi már a Setét torony árán is csodálkozott :p)
Komaváry:
Egy alapítvány (és a mögötte álló egyház) által finanszírozott propagandakiadvány árának nem hinném, hogy sok köze van a piaci viszonyok közt megjelenő képregények árképzéséhez.
Fritz:
A képregényt mindig is előszeretettel használták propagandacélokra, mert nagyon alkalmas erre, csakúgy, mint a plakát, a karikatúra, továbbá némileg komolyabb anyagi háttér esetén a film és az animáció. Minél több a (minőségi) képregény, annál kisebb az ilyen jellegű kiadványok aránya az egészben, és így lényegesen kevésbé hat ki az ágazat egészének megítélésére.
Konklúzió: tessék (nem propaganda) képregényt rajzolni! :)
Megjegyzés küldése