"2004 májusában alakult meg a hazai „szakszervezet”, a Magyar Képregény Akadémia, amelynek bárki tagja lehet, aki szívén viseli a műfaj hazai helyzetét."
A teljes cikk a metropol.hu oldalán olvasható.
2008. november 7.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
7 megjegyzés:
Részemről kicsit untam, a 4-5 ember véleményét, kutatási anyagát „vízhangzó” száraz irományt. Kertész Sanyi könyvét is pontatlanul írta. Nem mondom, hogy teljesen rossz, csak „állóvíz”.
VISSZhang. Mert VISSZAverődik.
Köszi, megpróbálok rá figyelni legközelebb –azt hiszem
„Fehér Zoltán, alias Zorro De Bianco, a Magyar Képregény Akadémia elnöke (...) is fontos mérföldkőnek tartja az 1880-as években néhány kockából álló sorozatok megjelenését, majd a népszerű újságok (Lantos magazin, Pesti Hírlap, Füles, Rádió Újság) terjesztését. Szerinte az első ekkori képregénynek a Pajtás magazin lapjain 1946-ban, Harc a vasútvonalért megjelent művet lehet tekinteni."
Vajon miket nyilatkozhattam még, amikről nem tudok? :P
Abszolút egyetértek Csacsoval: a szándék abszolút nemes, de ha egy mód van rá, nem ártana pontosan idézni, illetve attól idézni, aki nyilatkozta – ha már konzervből dolgozunk. (Felteszem, a fenti vélemény Kiss Ferinek tulajdonítható, esetleg Kertész Sanyinak.)
De ettől függetlenül örülök az írásnak, csak meglepett... :)
"A nyolcadik művészetnek nevezett műfaj" :)
Cöö, Tokis, folyton csak akadékoskodol – a nyolcadik művészetnek nevezett műfaj az a kilencedik művészeti ág, és vica versa! ;)
Megjegyzés küldése